Nyrenoverad fastighet med effektiva och öppna planlösningar. Bra serviceutbud i området med ett flertal restauranger och kaféer.
Lokal med öppen planlösning för upp till 14 arbetsplatser. Lasthiss finns till varje våningsplan.
Garage- och parkeringsplatser finns att hyra tillhörande fastigheten.
Fastigheten klassificeras som en Green Building då Humlegården sänkt fastighetens energiförbrukning med mer än 25 procent. Som en av fem fastigheter i hela Europa vann fastigheten Green Building Annual Award 2013. Priset delas ut varje år och bygger på energibesparingar och teknisk innovation.
Adress: Industrivägen 1 | Byggår: 1986 |
Area: 157 kvm | Område: Hagalund |
Typ: Kontor | Våningsplan: 4 |
Kommun: Solna |
I området finns ett par lunchserveringar, varav en i fastigheten, och ett bageri/kafé. Även en wok-/dumplingkiosk finns i området som sommartid har en trevlig uteservering. All övrig service finns på bekvämt avstånd i Solna centrum.
Fastigheten är belägen i Hagalund mellan Hagastaden och Solna centrum.
Humlegården Fastigheter kör i egen regi en elbuss som går skytteltrafik mellan Karlbergs station - Sankt Eriksplan - Hagalund under rusningstid morgon och eftermiddag. Elbussen är gratis för Humlegårdens hyresgäster. Från Hagalund går även buss 952 till Solna centrum. Buss 70 stannar i området och går mellan Universitetet och Frösundavik. Det går också bra att promenera till pendeltåget vid Solna station. Även för bilburna är läget perfekt, närheten till E4 och Norra Länken/Essingeleden gör att det bara tar ett par minuter att komma till Stockholm city.
Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.
Här hittar du fler lediga lokaler i samma område. Vill du göra en ny sökning?